dla młodzieży

Alfabet teatru dla analfabetów i zaawansowanych

Autor: Tadeusz Nyczek
Opracowanie graficzne: Kazimierz Wiśniak
wiek czytelnika 15+
Unikalna, autorska encyklopedia teatralna Tadeusza Nyczka, zilustrowana mistrzowskim piórkiem Kazimierza Wiśniaka, adresowana jest zarówno do młodzieży, jak i dorosłych. Łączy w sobie powagę tematu z błyskotliwością stylu znakomitego krytyka i felietonisty. Nowe, rozszerzone wydanie obejmuje ponad 300 haseł z zakresu teorii i historii teatru.

"Obok rzetelności informacyjnej największą zaletą «Alfabetu teatru» jest bezpośredni kontakt, jaki Tadeusz Nyczek potrafi nawiązać z Czytelnikami od pierwszego hasła do ostatniego. Coś na kształt nie tyle wykładu, ile przyjacielskiej pogawędki" – pisał Andrzej Hausbrandt.

"Nyczek należy do generacji krytyków, którzy przyszli po nieodżałowanym Konstantym Puzynie i ciągle jeszcze niepokojącym pisaniu Marty Fik. Odziedziczył po nich nieustępliwość wobec miernego teatru i doświadczenie znakomitego krytyka, który znajomość teatru czerpie również z wiedzy coraz bardziej rzadkiej: historii teatru i jego anatomii. I łączy tę praktykę z pięknym pisaniem. «Alfabet teatru» jest nie tylko książką potrzebną, ale też lekturą pełną uroku i wielu niespodzianek" – pisał Jan Kott.
alfabet-teatru-dla-analfabetow-i-zaawansowanych
Format: 150 × 230, 210 stron, 63 rycinowe ilustracje
Oprawa: twarda foliowana
ISBN: 83-89133-21-0
produkt niedostępny