o nas

O nas

Agencja Edytorska Ezop istnieje od 1991 roku. Początkowo świadczyła usługi redaktorsko-poligraficzne, książki ukazywały się sporadycznie, przede wszystkim były to Korczakiana, a więc teksty Janusza Korczaka i o Januszu Korczaku. W 2000 r. przekształciłyśmy Ezopa w wydawnictwo książek dla dzieci i młodzieży.
Specjalizujemy się we współczesnej polskiej prozie dla czytelników od lat 3 do 103. Wydajemy bajki, opowiadania, powieści, leksykony, a także poezję i dramaty. Współpracujemy z najlepszymi polskimi autorami: m.in. z Lilianą Bardijewską, Henrykiem Bardijewskim, Zofią Beszczyńską, Joanną Kulmową, Anną Onichimowską, Joanną Papuzińską, Tadeuszem Nyczkiem, Maciejem Wojtyszko i ilustratorami: Marią Ekier, Aleksandrą Kucharską-Cybuch, Krystyną Lipką-Sztarbałło, Agatą Dudek, Bohdanem Butenko, Adamem Kilianem (który stworzył logo do naszych pierwszych serii wydawniczych - zebrę, rumaka i pegaza), Pawłem Pawlakiem.
Od niedawna wydajemy również współczesne powieści fińskie i niderlandzkie dla młodziezy i dorosłych.
Staramy się, by wyróżnikiem książek Ezopa był dobry styl, staranna szata edytorska, bogata ilustracja. Starania nasze zostały dostrzeżone, czego dowodem jest przyznanie Ezopowi wielu prestiżowych nagród literackich i edytorskich.


Elżbieta Cichy

Dyrektor naczelny i współwłaścicielka wydawnictwa "Ezop".
Ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Po specjalizacji z zakresu edytorstwa podjęła trwającą do dziś współpracę z Komitetem Redakcyjnym Dzieł Wszystkich Janusza Korczaka.
Pracowała w Państwowym Instytucie Wydawniczym. Od 1991 roku wraz z Mariolą Cichy prowadzi Agencję Edytorską "Ezop", świadczącą usługi redaktorskie i poligraficzne oraz uczestniczącą w wydawaniu Korczakianów.
W 2000 roku postanowiła zrealizować marzenie swojego życia i założyć wydawnictwo publikujące książki dla dzieci i młodzieży.
"Ezop" przekształcił się więc w oficynę wydawniczą.

Mariola Cichy

Dyrektor i współwłaścicielka "Ezopa". Ukończyła wydział elektroniczny na Politechnice Warszawskiej oraz Podyplomowe Studia Polityki Wydawniczej i Księgarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Umysł zdecydowanie ścisły.
Wraz z Elżbietą Cichy od 1991 roku prowadzi Agencję Edytorską "Ezop". Po specjalizacji z zakresu poligrafii i typografii zajmuje się składem i łamaniem komputerowym.