Konkursy, wystawy i zabawy

W ramach projektu we współpracy z wydawnictwem w szkołach będą organizowane konkursy, wystawy i zabawy.
  • Konkurs ilustratorski pt. „W krainie bajki wszystko jest możliwe” –konkurs na najlepszą ilustrację do wybranej książki. Zostanie przyznana Nagroda Ilustratorów oraz Nagroda Dzieci. Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się na finałowej gali w Teatrze Lalka.
  • Konkurs na plakat pt. „Poznajmy Polskę, Słowenię i Litwę” - uczestnicy zbiorą ciekawe materiały na temat krajów, z których pochodzą wydawnictwa biorące udział w projekcie. Uczniowie wzbogacą swoją wiedzę o Polsce, Litwie i Słowenii, a także przekonają się jak różnorodne jest nasze wspólne europejskie dziedzictwo. Propozycja konkursu organizowanego w szkołach.
  • „Ruchoma wystawa walizek” - prezentująca twórczość ilustratorów książek z projektu. Każdy z nich otrzyma walizkę, którą udekoruje i wypełni swoimi pracami. Walizki będą wędrować po Litwie, Polsce i Słowenii. Z Wilna przyjadą do Warszawy i będzie można je obejrzeć w Teatrze Lalka oraz w Muzeum Książki Dziecięcej.
  • Wymiana bohaterów literackich - dzieci z jednej klasy zrobią kukiełkę ulubionego bohatera literackiego, a następnie wraz z zeszytem, opisującym ich wspólne przygody, wyślą lalkę do swoich kolegów z innej szkoły biorącej udział w projekcie. W zamian otrzymają od nich kukiełkę i opis jej przygód. Pod koniec roku szkolnego, po podróży trwającej wiele miesięcy i odwiedzeniu różnych szkół kukiełki wraz z zeszytami pełnymi opowieści powrócą do swoich właścicieli. Propozycja zabawy organizowanej w szkołach.
  • List niespodzianka - uczniowie otrzymają list niespodziankę od autora (Anna Onichimowska), na który będą mogli odpowiedzieć i podzielić się swoimi wrażeniami z lektury. Warunkiem wysłania listu jest zawiadomenie wydawcy, że wszystkie dzieci przeczytały książkę.
  • Pocztówki literackie – wszyscy uczestnicy projektu otrzymają pocztówki, które będą mogli wypełnić swoimi recenzjami, pozdrowieniami, rysunkami itp. i przesłać na adres Muzeum Książki Dziecięcej albo wrzucić do jednej z walizek podczas „Ruchomej wystawy walizek” lub przesłać Babci, Siostrze, Przyjacielowi.
KONKURS ILUSTRATORSKI "W KRAINIE BAJKI WSZYSTKO JEST MOŻLIWE"

Obejrzyj galerię wyróżnionych prac :)


Najlepsze prace wybierali Ilustratorzy książek z projektu oraz Uczestnicy. Zostały przyznane Nagrody Ilustratorów oraz Nagrody Dzieci.
Wyniki ogłosiliśmy 23 maja (kliknij i poznaj laueratów). Podczas ostatniego spotkania teatralnego (30 maja) zostaną wręczone nagrody. Laureatom konkursu, którzy nie będą mogli uczestniczyć w spotkaniu teatralnym, nagrody wyślemy pocztą.
TERMINY KONKURSÓW Z "ŁAMIGŁÓWEK LITERACKICH"


Prace konkursowe (indywidualne lub grupowe - maksymalnie 4 osoby) prosimy przesyłać od 1 grudnia 2015 r. do 30 kwietnia 2016 r. Raz w miesiącu – ostatniego dnia miesiąca, będziemy przyznawać nagrody za najlepsze i najciekawsze prace.

Informacja dotyczy konkursów:

> Poznajemy Polskę, Słowenię i Litwę,
> Najbardziej niezwykły cyrk, który odwiedził Waszą miejscowość,
> Mapa Groźnego Gąszczu,
> Łąka dla dzielnego Bogasia,
> Dziennik pokładowy parowca,
> Opowiadanie „Za górami, za lasami, na lodowej skale, w białym zamku mieszkał Wielki Troll…”,
> Pocztówka z rysunkiem i opisem snu,
> Najbardziej oryginalny kącik czytelniczy.

Zwycięzców ogłosimy na stronie projektu oraz profilu na Facebooku: laureaci w grudniu, laureaci w styczniu, laureaci w lutym, laureaci w marcu, laureaci w kwietniu.